+33 3.20.19.72.72 demex@demex.com

Тиквички

Category:

Product Description

Потекло :
Франција, Бретања

Калибри :
14/21 см

Пакување :

Кулинарен аспект :
Тиквичките се 95% вода. Обезбедува влакна, витамини Ц, Б3 (против холестерол) и провитамин А (или каротин). Многу е богат со елементи во трагови и минерали како што се калиум, фосфор, магнезиум, калциум.

Вкусен аспект
Измијте, отстранете ги краевите. Според вашите желби: сурови (во салата) или варени. Можни се сите видови готвење: пареа, тава, врела вода, микробранова печка.

has been added to the cart. View Cart