+33 3.20.19.72.72 demex@demex.com

Грев

Category:

Product Description

Потекло :
Франција
Можни се неколку варијанти

Кулинарен аспект :
Топло или ладно, може да се готви во солени или слатки јадења. Се јаде и сиров. Го има во смути, сладоледи, колачи, печени на скара во рерна или локализирани во сируп

Вкусен аспект :
Богата со витамин Ц и антиоксиданси, праската помага да се намали ризикот од кардиоваскуларни болести и да се бори против лошиот холестерол. Риболовот е исто така многу освежувачки

has been added to the cart. View Cart