+33 3.20.19.72.72 demex@demex.com

Кромид

Category:

Product Description

Потекло :
Франција, Бретања, Hauts-de-France

Бои :
Бела, жолта, црвена
Пакување :
Нето 2 кг, 5 кг, 10 кг, 15 кг, 20 кг, 25 кг
Гирсак 500гр, 1кг
Рачно изработена плетенка
Масовно

Кулинарен аспект :
Кромидот е богат со растителни влакна. Обезбедува витамини како витамин Ц и Б9 (фолна киселина, поволна за имунолошкиот систем). Во однос на минералите и елементите во трагови, овие пропорции му даваат диуретично, антисептично и благотворно дејство за кардиоваскуларниот систем.

Вкусен аспект :
Гответе го кромидот 10 до 15 минути во тепсија, 8 минути во тава или 5 минути на скара.

has been added to the cart. View Cart