+33 3.20.19.72.72 demex@demex.com

Кајсија

Category:

Product Description

Потекло :
Франција
Можни се неколку варијанти

Кулинарен аспект :
Може да се готви во солени или слатки јадења. Го има во форма на свежо овошје, компот, џем, суво овошје, нектар или сок. Се готви во пециво, главно во пити, лиснати колачи или клафутис. Топло, го има во солените јадења како зајакот со кајсии

Вкусен аспект :
Многу богата со бета каротен, кајсијата помага во заштитата на коските и забите. Благодарение на неговото богатство со витамин Ц и антиоксиданси, го намалува ризикот од кардиоваскуларни болести

has been added to the cart. View Cart